Jak správně vybrat velikost klobouku

Zjistit si a vybrat správnou velikost vašeho nového klobouku či čapky je velmi snadné. Rozhodně snadnější než při výběru bot či vhodné velikosti oblečení. Nicméně i zde platí – dvakrát měř a jednou klikej.

Měříme kebuli

Velikost se určuje dle obvodu vaší hlavy a to v centimetrech v místě, kam se nakonec usadí váš nový klobouk. Ideální je tedy použít krejčovský metr, stoupnout si před zrcadlo, uvolnit se a (pokud máte za ušima) změřte se těsně nad ušima.
V případě. že je klobouk nebo čapka označena dvěma velikostmi například 55/56 (tedy 55 nebo 56 centimetrů) znamená to, že je na vnitřní straně klobouku všitý elastický pásek, který se přizpůsobí obvodu hlavy v obou velikostech. Pokud vám měření vychází mezi dvěma velikostmi, volte raději větší velikost. Měření je dobré zopakovat.

Bez krejčovského metru

Pokud si vybíráte nový klobouk v práci (samozřejmě o pracovní přestávce) a nemáte po ruce krejčovský metr, poslouží vám i provázek, který si pak změříte třeba kancelářským pravítkem. Pokud nemáte provázek použijte lepící pásku (naruby!!!). Nemáte ani pravítko, tak vězte, že kratší strana papíru ve formátu A4 má přesně 21 cm. Nemáte ani papír? A pamatujete si velikost své nohy? Promiňte, to jsme opravdu nemysleli vážně. Raději se dvakrát změřte doma, v klidu, krejčovským metrem a to nejlépe za asistence svého partnera.